ΣΤΟΠ στη ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ.

Στα πλαίσια της ημέρας κατά της βίας και του σχολικού εκφοβισμού, στο σχολείο μας αφιερώσαμε μία διδακτική ώρα, κατά την οποία προβλήθηκε βίντεο που αφορά περιστατικά σχολικού εκφοβισμού (Μη φοβάσαι, μίλα 기생충 자막! κ.ά. ) ώστε να δοθεί η αφορμή να έρθουν τα παιδιά σε επαφή με το φαινόμενο και έτσι ξεκίνησε μία διαλογική συζήτηση, κατά τη διάρκεια της οποίας έγινε αντιληπτό ότι οι μαθητές γνωρίζουν τι είναι ο σχολικός εκφοβισμός 제1공화국 드라마 다운로드. Επιπλέον κρίθηκε σκόπιμο και αναφερθήκαμε στα είδη σχολικής βίας, τη λεκτική, τη σωματική, την ηλεκτρονική και την κοινωνική και ενημερωθήκαμε για αυτά 다운로드. Προβάλλοντας προσωπικές μας εμπειρίες, επισημάναμε τους όρους ?θύτης? , ?θύμα? και ?μάρτυρας 다운로드? του φαινομένου της ενδοσχολικής βίας. Τέλος, θίξαμε το θέμα πως τα παιδιά δεν πρέπει να φοβούνται, να έχουν το θάρρος της γνώμης του και να μάθουν να «μιλούν» 다운로드.