Η Δράση των Ταπερίστας! 🥗🥙🥑🍒

Οι «Ταπερίστας» της Β τάξης, στο πλαίσιο της συμμετοχής του σχολείου στο σχολικό Δίκτυο Δράσης Εθνικής Εμβέλειας με  τίτλο: «Ταπερίστας» συζητήσαμε για την υγιεινή διατροφή και την ανακύκλωση των συσκευασιών 다운로드. Αρχικά, καταγράψαμε τις  επιλογές των παιδιών για το δεκατιανό στο σχολείο. Ακόμα, διαβάσαμε το παραμύθι: «Μια φορά ήταν η Κολοτούμπα» και ανακαλύψαμε τα λάθη που κάνει η Κολοτούμπα στη διατροφή της 체리 마스터 1991 다운로드. Μάθαμε και ζωγραφίσαμε  τις 5 οικογένειες τροφών και τη διατροφική πυραμίδα. Επίσης, ζωγραφίσαμε το κουτί του πρωινού με δικές μας υγιεινές επιλογές 더임파서블 다운로드. Στη συνέχεια, αρχίσαμε να συζητάμε και να  βαθμολογούμε τις επιλογές των παιδιών για το δεκατιανό τους, ώστε στο τέλος κάθε εβδομάδας να ψηφίσουμε τον/την Ταπερίστα της τάξης eosinfo. Ο/η  ίδιος/α  έχει ως έπαθλο  ένα μετάλλιο και οφείλει να καταγράφει  το κολατσιό των συμμαθητών/ριών του για μία εβδομάδα, ώστε να αποφασίσει ποιος/α θα είναι ο/η επόμενος/η Ταπερίστας 가민 익스프레스. Τα παιδιά ανταποκρίθηκαν με ενθουσιασμό στο θέμα και άρχισαν να βελτιώνουν τις διατροφικές τους συνήθειες 다운로드.