ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

5/θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ
Στα πλαίσια της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού το σχολείο μας, Δημοτικό σχολείο Ουρανούπολης, διοργάνωσε τη Δευτέρα 6 Οκτωβρίου :
lightroom cc? Προβολή ταινιών σχετικές με τη Βία , το Ρατσισμό και τη Διαφορετικότητα.

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 004

다운로드? Ενημέρωση όλων των μαθητών από τη δασκάλα της Α? τάξης για τη Βία, τον Ρατσισμό και τον κοινωνικό αποκλεισμό ksign.

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 003

다운로드? Βιωματικά παιχνίδια και χορός στην αυλή του σχολείου με συμμετοχή των μαθητών όλων των τάξεων 음악 대용량 다운로드.
? Εικαστικές δημιουργίες (πανό, κολάζ, το λουλούδι της διαφορετικότητας, βάψιμο χεριών)  με τη συγκεκριμένη θεματολογία 호텔 델루나 3화 다운로드. Οι παραπάνω δημιουργίες έγιναν από τους μαθητές και τις δασκάλες σε κάθε τάξη ξεχωριστά 다운로드.

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 030ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 035

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 039 ΣΤ΄ΤΑΞΗ

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 021P1040578

• Μουσική δημιουργία και τραγούδι στον αύλιο χώρο 다운로드.
    ? Δεν πραγματοποιήθηκαν κινητικές δραστηριότητες λόγω απουσίας του καθηγητή Φυσικής Αγωγής σε άλλο σχολείο, αλλά την επόμενη μέρα παρουσίασε αθλητικές και κινητικές δραστηριότητες, χορούς παιχνίδια και αθλήματα που έχουν σχέση με τη διαφορετικότητα 인스타그램 영상 다운로드.