ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

5/θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ
Στα πλαίσια της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού το σχολείο μας, Δημοτικό σχολείο Ουρανούπολης, διοργάνωσε τη Δευτέρα 6 Οκτωβρίου :
? Προβολή ταινιών σχετικές με τη Βία , το Ρατσισμό και τη Διαφορετικότητα.

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 004

? Ενημέρωση όλων των μαθητών από τη δασκάλα της Α? τάξης για τη Βία, τον Ρατσισμό και τον κοινωνικό αποκλεισμό.

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 003

? Βιωματικά παιχνίδια και χορός στην αυλή του σχολείου με συμμετοχή των μαθητών όλων των τάξεων.
? Εικαστικές δημιουργίες (πανό, κολάζ, το λουλούδι της διαφορετικότητας, βάψιμο χεριών)  με τη συγκεκριμένη θεματολογία. Οι παραπάνω δημιουργίες έγιναν από τους μαθητές και τις δασκάλες σε κάθε τάξη ξεχωριστά.

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 030ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 035

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 039 ΣΤ΄ΤΑΞΗ

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 021P1040578

• Μουσική δημιουργία και τραγούδι στον αύλιο χώρο.
    ? Δεν πραγματοποιήθηκαν κινητικές δραστηριότητες λόγω απουσίας του καθηγητή Φυσικής Αγωγής σε άλλο σχολείο, αλλά την επόμενη μέρα παρουσίασε αθλητικές και κινητικές δραστηριότητες, χορούς παιχνίδια και αθλήματα που έχουν σχέση με τη διαφορετικότητα.

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *