Βράβευση του σχολείου μας απο το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης σε συνεργασία με το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του ΥΠΑΙΘ

Η ΣΤ’  τάξη του σχολείου μας συμμετείχε το 2020-21 στον 8ο διαγωνισμό «Το σχολείο αφηγείται»,

που διοργάνωσε το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης σε συνεργασία με το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του ΥΠΑΙΘ 다운로드.

Είχε την τιμή και τη χαρά να βραβευτεί για την αξιόλογη προσπάθειά της 다운로드.

Αναζητήσαμε την ιστορία του σχολείου μας, ανατρέξαμε σε χρόνια μακρινά και δύσκολα όταν οι παππούδες μας κάτω από δύσκολες συνθήκες θεώρησαν επιτακτική ανάγκη «να μάθουν τα παιδιά τους γράμματα, να μορφωθούν, να γίνουν άνθρωποι» και κατασκεύασαν με τα χέρια τους το κτήριο όπου στεγάζεται σήμερα το σχολείο μας 다운로드.

Ένα μνημόσυνο και ένα ευχαριστώ  σε όλους αυτούς που έβαλαν το λιθαράκι τους στην εκπαίδευση  όσων πέρασαν από αυτό εδώ το σχολείο! 다운로드!

ΒΡΑΒΕΙΟ