Κόψαμε την πίτα του Αγίου Βασιλείου!!!

1η του Φλεβάρη και στο σχολείο μας κόψαμε την πίτα του Αγίου Βασιλείου! Την βασιλόπιτα 공짜 mp3. Ο Άγιος Βασίλειος θέλοντας να μοιράσει δίκαια τα χρυσαφικά που είχαν μαζέψει οι κάτοικοι της επαρχίας της Καισαρείας, προκειμένου να σώσουν τον Άγιο, παρήγγειλε να φτιαχτούν τόσα ψωμάκια όσοι και οι κάτοικοι 다운로드. Σε κάθε ψωμάκι έβαλε μέσα και από ένα χρυσαφικό και τα μοίρασε σαν ευλογία στους κατοίκους. 다운로드. Στην αρχή όλοι παραξενεύτηκαν, μα η έκπληξή τους ήταν ακόμη μεγαλύτερη όταν κάθε οικογένεια έκοβε το ψωμάκι αυτό κι έβρισκε μέσα τα χρυσαφικά της 더 콜 다운로드. Ήταν λοιπόν ένα ξεχωριστό ψωμάκι, η βασιλόπιτα . Έφερνε στους ανθρώπους χαρά κι ευλογία μαζί 삼국지11pk 다운로드. Από τότε φτιάχνουμε κι εμείς τη βασιλόπιτα με το φλουρί μέσα, την πρώτη μέρα του χρόνου, τη μέρα του Αγίου Βασιλείου 다운로드.

Με τις ευλογίες του πατέρα Θεοδόσιου και τις ευχές από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων αναβιώσαμε το έθιμο αυτό και πάλι φέτος στο σχολείο μας 다비치 편지!

Ευχόμαστε ευλογία, αγάπη και υγεία για το νέο έτος!!!

Μπορείτε να διαβάσετε ολόκληρη την ιστορία της βασιλόπιτας: