6 Μαρτίου Παγκόσμια ημέρα κατά της ενδοσχολικής βίας

Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ενδοσχολικής βίας αποφασίσαμε να ασχοληθούμε μ? αυτό το φαινόμενο το οποίο όλο και μεγαλύτερες διαστάσεις έχει πάρει τα τελευταία χρόνια.Αρχικά μιλήσαμε για το τι είναι σχολικός εκφοβισμός και εξηγήσαμε με ποιους τρόπους εκδηλώνεται 다운로드.

P1040950

Παρακολουθήσαμε σχετικά βίντεο και συζητήσαμε τη δική μας στάση σε ανάλογες περιπτώσεις 맨인블랙박스.

P1040952

Έπειτα παίξαμε βιωματικά παιχνίδια, χρησιμοποιώντας τη γλώσσα του σώματος, για καλύτερη κατανόηση του θέματος 다운로드.

Στη συνέχεια σχεδιάσαμε τη Χαρά και τον Αλύπη  όπου το ένα είναι ένα δυστυχισμένο παιδί στο σχολείο  ενώ το άλλο είναι ευτυχισμένο .Γράψαμε διάφορα συναισθήματα που νιώθουν αυτά τα παιδιά και κολλήσαμε τα χαρτάκια στο σώμα τους 다운로드.

P1040960

Τελειώσαμε τις δραστηριότητές μας δημιουργώντας μια καρδιά από λέξεις κατά της σχολικής βίας 오디오 코덱 다운로드.

Αυτή η καταχώρηση δημοσιεύτηκε στις 10 Μαρτίου 2015, σε Δ΄ΤΑΞΗ. Βάλτε σελιδοδείκτη στο σύνδεσμο.